پارسی
English
العربیه

اسانس گل محمدی

حدود 7000 گونه و واریته رز در جهان وجود دارد ولی تنها بعضی از آنها واجد اسانس می باشند و گل محمدی برترین آنهاست. اهمیت گل محمدی در عطر آن است و این گل برای استحصال اسانس آن که اصطلاحاً Rose Oil نامیده می شود در سطح وسیع کشت میگردد. اهمیت این اسانس در صنعت عطرسازی تا بدان حد است که در این صنعت برای بوی آن نت خاصی به نام نت رز دمشقی Damascus Rose Note تعریف شده است و القابی چون سلطان گل ها و ملکه گل ها برای گل آن و سلطان اسانس ها و ملکه اسانس ها برای اسانس آن و سلطان عطرها و ملکه عطرها برای عطر و بوی خوش آن برای این گل و محصولات آن ذکر شده است.

بسیاری از فعالان در عرصه صنایع عطرسازی اسانس گل محمدی را مهمترین ماده اولیه این صنایع می دانند. در مناسب ترین شرایط از تقطیر حدود 3 تن گل محمدی تنها یک کیلوگرم اسانس به دست می آید و به همین دلیل این اسانس از گران بهاترین اسانس هاست. بخش اعظم اسانس گل محمدی تولید شده در دنیا به دلیل داشتن عطر و بوی بسیار خوش و قیمت بسیار بالا در صنعت عطرسازی برای تهیه عطرهای گران قیمت مصرف می شود.

گلچینی گل محمدی در فصل گلابگیری

تصویری از گلچینی در فصل گلابگیری در کاشان

روش تهیه اسانس گل محمدی

گل محمدی در بهار شکفته می شود. در اواسط این فصل مزارع گل به دریاهای صورتی زیبایی تبدیل می شوند. گل چین ها باید در مدت کوتاهی آنها را جمع آوری کنند لذا هر صبح قبل از سپیده دم وارد مزارع شده و گل ها را به صورت دست چین و بدون کمک هرنوع دستگاه و ادواتی جمع آوری می کنند. آنها تا قبل از خشک شدن شبنم بر گلبرگ ها فرصت دارند و معمولا گل های جمع شده پس از ساعت 9 صبح اسانس کمتر و نامرغوب تری دارند. طول دوره گل دهی در هر سال وابسته به شرایط اقلیمی است و در بهار خنک و ابری حدود یک ماه و در بهار گرم و آفتابی حدود 16 تا 20 روز است.

مزرعه گل محمدی و گل چینی +عطر گل محمدی اسانس گل محمدی damask rose oil+amask rose perfumes عطر گل محمدی+damask rose,damask rose oil,rose oil,muhammadi flower,essential oil,اسانس،گل،محمدی،گلاب،خرید،فروش،تولیدکننده،صادرات،اسانس،گل،محمدی،گلاب،خرید،فروش،تولیدکننده،صادرات،تولیدکننده اسانس گل محمدی،خرید اسانس گل محمدی،فروش اسانس گل محمدی،تولیدکننده اسانس گل محمدی،مقاله اسانس گل محمدی،اسانس گیری گل محمدی،خواص اسانس گل محمدی،

تصویری از مزرعه گل محمدی در فصل گل چینی 

 

روند گلاب گیری و استحصال اسانس به چه صورت است؟

در کارگاه های سنتی گلاب گیری گل ها در دیگ هایی از جنس مس یا اهن ریخته شده و با آب مخلوط شده و سپس تقطیر می شوند. حاصل تقطیر با آب سرد شده و به دو لایه اسانس یا عطر در سطح و گلاب در زیر جدا می شود. گلاب برای بار دوم و سوم و چندم تقطیر شده و هر بار اسانس یا عطر و گلاب مربوطه را تولید میکند. از اختلاط اسانس های مراحل مختلف اسانس تام و کامل گل محمدی به دست می آید. امروزه کارخانه های بزرگ اسانس گیری و گلاب گیری در نقاط مختلف جهان از جمله ایران برای استحصال اسانس و گلاب از این گل وجود دارد.

دیگ اسانس گیری و گلاب گیری+مزرعه گل محمدی و گل چینی +عطر گل محمدی اسانس گل محمدی damask rose oil+amask rose perfumes عطر گل محمدی+damask rose,damask rose oil,rose oil,muhammadi flower,essential oil,اسانس،گل،محمدی،گلاب،خرید،فروش،تولیدکننده،صادرات،اسانس،گل،محمدی،گلاب،خرید،فروش،تولیدکننده،صادرات،تولیدکننده اسانس گل محمدی،خرید اسانس گل محمدی،فروش اسانس گل محمدی،تولیدکننده اسانس گل محمدی،مقاله اسانس گل محمدی،اسانس گیری گل محمدی،خواص اسانس گل محمدی،

دیگ های سنتی گلاب گیری که به صورت دستی توسط کشاورزان و گلاب گیر های شهر کاشان برای استخراج گلاب و اسانس از گل محمدی استفاده می شوند و به عنوان یک جاذبه گردشگری نیز کاربرد دارند.

 

خواص اسانس گل محمدی و گلاب

گل محمدی و فرآورده های آن علاوه بر ایران مدت های مدیدی در یونان باستان، روم و کشورهای عربی در لوازم آرایشی، داروها و عطرها مورد استفاده بوده است. اسانس و گلاب حاصل از این گل در رفع مواردی نظیر افسردگی، بی خوابی، فشار روحی، خشکی، پیری و حساسیت پوست، التیام زخم های پوستی و رگ به رگ شدن و عفونت های ویروسی و باکتریایی موثر است.

 

جهت مشاهده مشخصات محصول اسانس گل محمدی شرکت طبیب دارو لینک زیر را کلیک کنید: 

 

اسانس گل محمدی (اسانس گل سرخ)

 

 

 

ارتباط با واحد فروش محصولات

همراه : ۰۹۱۳۰۲۰۶۷۵۲

تلفن: 03155541000 | 03155571000

ایمیل : info@Tabibdaru.com

آدرس پستی

آدرس : کاشان، بلوار مطهری، کوچه بیان 2، ساختمان هما

ارسال پیام

لیست پیام ها

آخرین مطالب

جذب نیرو

جذب نیروی انسانی

عقد قرارداد با نمایندگی انحصاری در چین

سفر مدیریت به کشور چین جهت عقد قرارداد با نمایندگی انحصاری در چین

نمایشگاه بین المللی ویوانس و بایوفاخ

حضور مدیر عامل شرکت طبیب دارو در نمایشگاه بین المللی ویوانس و بایوفاخ

تازه ترین محصولات

عرق بیدمشک30 سی سی (24تایی)

قیمت: 400000

عرق بهارنارنج 30 سی سی (24تایی)

قیمت: 400000

عرق نعنا 30سی سی جیبی(24تایی)

قیمت: 400000

گلاب 30 سی سی جیبی (24تایی)

قیمت: 500000

اسپری بهارنارنج

قیمت: 400000

کرم

قیمت: 700000

افشره گل محمدی

قیمت: 450000

روغن زعفران

قیمت: 1000000

عصاره ریشه شیرین بیان

قیمت: 500000

شربت فواکه

قیمت: 160000

زعفران

قیمت: 950000

ادکلن گل محمدی

قیمت: 1950000

اسپری گلاب

قیمت: 450000

طعم دهنده نعنافلفلی و پونه

قیمت: 750000

طعم دهنده رازیانه

قیمت: 700000

طعم دهنده زیره سبز

قیمت: 600000

طعم دهنده ترخون

قیمت: 600000

طعم دهنده گل محمدی

قیمت: 1500000

طعم دهنده لیمو ترش

قیمت: 600000

طعم دهنده پونه

قیمت: 500000