پارسی
English
العربیه

گل بنفشه

گل بنفشه

گیاهی علفی ، پایا و دارای برگ هایی است که عموما از محل مشترکی در ناحیه یقه خارج می گرند . برگهای آن عمومأ قلبی شکل ، دارای دمبرگ دراز و واقع بر روی سطح زمین است زیرا ساقه هوائی مشخص که برگ ها بر روی آن واقع باشند در این گیاه وجود دارند . گلهای آن منفرد ، زیبا ، به رنگ بنفش ، به ندرت سفید یا گلی و معطر است . در اماکن مرطوب و سایه دار غالب نواحی اعم از دشت ها جنگل ها یا دامنه های کم ارتفاع و حتی در ارتفاعات زیاد مخصوصأ در زیر سایه درختان و با لایه تخته سنگ ها میروید،گلهای زیبا و معطر آن در اوایل بهار میروید

 قسمت مورد استفاده بنفشه : گل ، برگ ، ریشه ، دانه و حتی تمام قسمت های گیاه کامل است .

تر کیبات شیمایی :

 بنفشه دارای موسیلاژو اسیدسالیسیک است که سریعأ فاسد ی شود . بنفشه علاوه بر مواد مذکور ، دارای مقدار بسیار کمی اسانس بابوی مطبوع و ماده ای به نام ویولین است .

تاریخچه :

بنفشه و بسیاری از اختصاصات درمانی آن از قدیم الایام مورد شناسایی مردم زمان های قدیم بوده است . طرفداران مکتب بقراط ، در قرن 4و5 میلادی از آن در مداوای بیماریهای استفاده بعمل می آورده اندد . دیوسکورید معتقد بود که این گیاه طبیعت سرد دارد و برگ آن را در رفع ورم چشم و موارد مختلف دیگر موثر میدانسته اند.

خواص درمانی :

گل بنفشه دارای اثر نرم کننده ف خلط آور ضعیف و معرق است .

در طب عوام مصارف فراوانی در بیماریهای مختلف دارد. دم کرده گل بنفشه در رفع گریپ ، برونشیت های حاد ، گلو درد ، نزله های مزمن و بطور کلیبیماریهای سینه ، التهاب دستگاه هضم ، کلیه و مثانه بکار می رود . مصرف آن در بیماریهای مخملک ، سرخک و بطور کلی در تب های دانه ای معمول است .

شیره تازه گل بنفشه ، اثر ملین دارد و سابقأ در بیماریهای اطفال به صورت شربت به عنوان ملین  و برای رفع سیاه سرفه ، زکام، بیماریهای حاد سینه و برفک بکار می رفته است .

مطالعات نشان داده است که این شربت اثر خلط آور قوی نیز دارد.

برگ بنفشه : اثر نرم کننده دارد و از آن لوسینهائی تهیه می شود که جهت رفع تحریک التهاب اعضای خارجی ، ورم چشم و همچنین برای تنقیه برای رفع تحریکات روده مورد استفاده قرار می گیرد .

ریشه بنفشه :می توان از آن در بیماریهای اطفال استفاده بعمل آورد . پس از مصرف آن ،مخاط دستگاه هضم تحریک گردیده ، حالت تهوع و استفراق پیش می آورد .

پزشکان آلمان  ، از تمام قسمت های گیاه جوشانده تهیه می نمودند  که از آن برای رفع سرفه ،ضیق نفس و سیاه سرفه استفده بعمل می آمد . بعلاوه چنین شهرت دارد که هه سابقأ از تمام قسمت های گیاه در رفع سرطان استفاده بعمل آورده و حتی نتایجی هم بدست می آورده اند.

بهداشت پوست :

دم کرده 20 گرم برگ تازه بنفشه در ¼ لیتر شیر جوشان ، اثر نرم کننده پوست دست و صورت دارد . برای این کار برگها را در شیر جوشان ریخته وارد کرده از گرما دور می نمایند و سپس 2 تا 3 دقیقه به همان حال می گذارند تا دم کند . این محلول علاوه بر ایجاد طراوت و شادابی پوست ، رنگ آن را کمی سفید می کند.

 

ارتباط با واحد فروش محصولات

همراه : 09384008480

تلفن: 03155541000 | 03155571000

ایمیل : info@Tabibdaru.com

آدرس پستی

آدرس : کاشان، بلوار مطهری، کوچه بیان 2، ساختمان هما

ارسال پیام

لیست پیام ها

آخرین مطالب

نمایشگاه بین المللی تهران

حضور شرکت طبیب دارو در نمایشگاه بین المللی صنایع غذایی یامی فود تهران

حضور طبیب دارو در نمایشگاه بین المللی تخصصی

حضور آقای مهندس مظاهری در نمایشگاه بین المللی قطر

گیاه نعنا فلفلی

گیاه نعنا فلفلی

تازه ترین محصولات

روغن خشخاش

قیمت: 0

اسانس آنغوزه

قیمت: 0

عرق شاتره

قیمت: 0

عرق هل

قیمت: 0

عرق دارچین

قیمت: 0

اسانس اسطوخودوس (لاواند)

قیمت: 0

روغن زیتون بکر

قیمت: 0

روغن زیره سبز

قیمت: 0

روغن نارگیل

قیمت: 0

طعم دهنده پونه

قیمت: 0

غنچه گل محمدی خشک

قیمت: 0

اسانس نعناءفلفلی

قیمت: 0

صمغ کتیرا

قیمت: 0

عرق نعنا

قیمت: 0

طعم دهنده نعناع فلفلی

قیمت: 0

طعم دهنده نعناء

قیمت: 0

طعم دهنده کاکوتی

قیمت: 0

صمغ آنغوزه

قیمت: 0

صمغ باریجه

قیمت: 0

گیاهان دارویی خشک

قیمت: 0