اسانس نعنا
امتیاز: 3.00
سریال محصول: 12082
بازدیدکنندگان: 395
قیمت: 0 ریال
شناسنامه محصول

اسانس نعنا 

نام علمی: Mentha spicata

ترکیبات موثره: Carvon

نعناء گیاهی علفی، چند ساله، از تیره دو لپه ای های پیوسته گلبرگ، از خانواده نعناعیان (Labiatae)می باشد. جزء سبزی های خوراکی است. از رشد ساقه زیرزمینی اندامهای هوایی (ساقه و برگ) به وجود می آید. ضخامت ریشه های نعناء 3 تا 4 میلیمتر است.

برگ‌ها‌ی این گیاه، به طول 3 تا 9 و به عرض 1 تا 3 سانتیمتر، بیضی شکل، پهن، در کناره ها دندانه‌دار و به رنگ سبز تیره می‌باشند. رگبرگ‌ها به رنگ آبی و در پهنک برگ دارای انشعاب‌های فراوانی هستند . حفره‌های محتوی اسانس در دو طرف برگ وجود دارند.

تاکنون حدود 34 گونه نعنا در جهان شناسایی شده که نزدیک به نیمی از این گونه‌ها در ایران رویش دارند.  بهترين نوع گياه نعناع كشور از لحاظ كيفيت و عطر در منطقه فين شهرستان کاشان كشت مي‌شود. موقعيت آب و هوايی و وجود خاك مناسب و مساعد برای رشد نعناء در اين منطقه از دلايل اصلی كيفيت اين گياه می باشد.

ترکیبات تشکیل دهندۂ اسانس نعنا به بیش از 20 نوع می رسد که مهمترین آنها منتول (40تا60 درصد) است و این ماده در دهان ايجاد احساس خنكی می كند.

 

مصارف صنعتی

 • ماده‌ی اولیه در صنایع دارویی گیاهی
 • صنایع آرایشی و بهداشتی برای ساخت محصولاتی مانند خمیر دندان و صابون
 • طعم دهنده‌ی صنایع غذایی برای محصولاتی از قبیل شیرینی آدامس و شکلات

 

 

نظرات کاربران
پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران
  تعداد خرید خود را مشخص کنید:
  تعداد:

  متن تبریک سال نو از طرف جناب آقای مهندس علیرضا مظاهری مدیریت محترم شرکت طبیب دارو. با آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای شما همراهان گرامی.

  مهندس علیرضا مظاهری مدیرعامل شرکت طبیب دارو در اواخر آذرماه سال جاری به کشور گرجستان سفر کرده و مقدمات کشت حدود 40 هکتار گل محمدی و 10 هکتار لاواند را فراهم نمودند

  حضور شرکت طبیب دارو در اولین نشست اقتصادی - تجاری ایران، عمان و روسیه واقع در هتل میثاق مشهد

  حضور شرکت طبیب دارو در اولین نشست اقتصادی - تجاری ایران، عمان و روسیه واقع در هتل میثاق مشهد

  حضور شرکت طبیب دارو در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران مصلی تهران

  زمان: 19-هدف نمایشگاه بین‌المللی اپتکا که از سال 1994 به طور سالانه در مسکو برگزار می‌گردد، ارتقا و گسترش صنعت داروسازی است94/9/16