اسانس اکالیپتوس
امتیاز: 5.00
سریال محصول: 12098
بازدیدکنندگان: 534
قیمت: 0 ریال
شناسنامه محصول

اسانس اوکالیپتوس

نام علمی: Eucalyptus globulus

ترکیبات موثره: 1,8Cineole

درختی است به ارتفاع35 تا40 مترکه دارای چوب سخت و بادوام بوده که دچار پوسیدگی نمی شود. رنگ پوست ساقه‌ی آن قهوه ای مایل به زرد است و به‌سهولت از ساقه جدامی گردد. رنگ برگ‌ها درآغاز سبز مایل به آبی است ولی تدریجاً به رنگ سبز مایل به سفید درمی‌آید. و حالت مومی به خود می‌گیرد.

قسمت مورد استفاده‌ی این گیاه برگ های آن می‌باشد؛  بخصوص برگ درختان مسن که دارای اسانس بیشتری است. اسانس این گیاه از برگ های تازه و غنچه‌های گل به وسیله‌ی تقطیر با بخار در آب تهیه می‌گردد. برگ تازه دارای 3 تا 5 درصد اسانس است.

ترکیب شیمیایی آن شامل الدئیدوالریک، الدئیدبوتریک.پین راست، کامفن، فنن، نوعی الکل ترپنیک به نام پینوکاروئول، یک ماده‌ی قابل تبلور به نام اودسمول می باشد. باید گفت که سینئول ماده اصلی تشکیل دهنده‌ی اسانس اکالیپتوس است.

اسانس اکالیپتوس مایعی بسیار سیال و بیرنگ و یا زرد بسیار روشن است. بوی آن قوی و طعم آن ابتدا خنک کننده است ولی تدریجاً سوزاننده می‌شود.

 

مصارف صنعتی:

 • صنایع غذایی جهت تولید محصولاتی همچون آدامس، شکلات و پاستیل
 • صنایع آرایشی و بهداشتی مانند تولید خمیر دندان، صابون، مواد شوینده، بخور، اسپری و حشرهکش
 • صنایع داروسازی برای ساخت کرم، پماد و شربت
 • آرماتراپی

 

نظرات کاربران
پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران
  تعداد خرید خود را مشخص کنید:
  تعداد:

  متن تبریک سال نو از طرف جناب آقای مهندس علیرضا مظاهری مدیریت محترم شرکت طبیب دارو. با آرزوی سالی سرشار از موفقیت برای شما همراهان گرامی.

  مهندس علیرضا مظاهری مدیرعامل شرکت طبیب دارو در اواخر آذرماه سال جاری به کشور گرجستان سفر کرده و مقدمات کشت حدود 40 هکتار گل محمدی و 10 هکتار لاواند را فراهم نمودند

  حضور شرکت طبیب دارو در اولین نشست اقتصادی - تجاری ایران، عمان و روسیه واقع در هتل میثاق مشهد

  حضور شرکت طبیب دارو در اولین نشست اقتصادی - تجاری ایران، عمان و روسیه واقع در هتل میثاق مشهد

  حضور شرکت طبیب دارو در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران مصلی تهران

  زمان: 19-هدف نمایشگاه بین‌المللی اپتکا که از سال 1994 به طور سالانه در مسکو برگزار می‌گردد، ارتقا و گسترش صنعت داروسازی است94/9/16