عرق بهار‌نارنج
امتیاز: 5.00
سریال محصول: 12135
بازدیدکنندگان: 954
قیمت: 65000 ریال
شناسنامه محصول

عرق بهارنارنج

محصولی از شرکت طبیب دارو تحت برند طبیب
تهیه شده به روش بهداشتی و کاملا طبیعی 
 
گل بهارنارنج و عرق بهارنارنج خواص بهار نارنج

خواص و فواید بهارنارنج و عرق بهارنارنج:

 1. بهارنارنج تاثیر بسزایی بر سیستم عصبی بدن دارد و در نتیجه مصرف آن باعث آرامش و تسکین اضطراب می شود.
 2. بهارنارنج در درمان بی خوابی و حمله های عصبی موثر است.
 3. اگر احساس می کنید غمگین یا افسرده هستید و نیاز به شادی و نشاط دارید کمی عرق بهارنارنج به شربتتان اضافه کنید. بهارنارنج خاصیت نشاط آوری دارد.
 4. عرق بهارنارنج اثر اشتها آوری قوی دارد.
 5. بهارنارنج در درمان بزرگی طحال مفید است و مصرف آن باکرفس به دفع سنگ کلیه و مثانه کمک میکند.
 6. افزایش ضربان قلب و به همراه آن افزایش فشار خون از اثرات دیگر عرق بهارنارنج است.
 7. آب بهارنارنج باعث بسته شدن منافذ پوست و بخور آن باعث باز شدن و شادابی پوست می شود.
 8. عرق بهار نارنج دارای طبیعت گرم و مقوی جسم و روح است.
 9. بهار نارنج حاوی ویتامین‌های C، B و D است.

 

مضرات بهار نارنج و عرق بهارنارنج:

 1. به دلیل اینکه عرق بهارنارنج در افزایش ضربان قلب موثر است به بیماران قلبی توصیه میشود از مصرف بیش از اندازه آن پرهیز کنند.
 2. اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید از عرق بهارنارنج با احتیاط استفاده کنید.
 3. مصرف زیاد عرق بهارنارنج ممکن است باعث بی خوابی شود.
 4. به دلیل اینکه بهارنارنج زود فاسد می شود بهتر است دور از رطوبت و نور نگهداری شود و به هنگام مصرف حتما دقت کنید که عرق بهارنارنج شما سالم و شفاف باشد.

 

طریقه مصرف عرق بهارنارنج:

 • برای رفع اختلالات خواب دو ساعت قبل از خواب مقداری عرق بهارنارنج را در چای ریخته و میل نمایید.
 • جهت آرامش و تسکین اعصاب می توانید هر روز نصف لیوان عرق بهارنارنج را و نصف لیوان آب را با یک قاشق سکنجبین یا عسل شیرین کنید و به همراه یخ میل کنید.
 • مصرف بهارنارنج به همراه گلاب و عسل یکی از بهترین ترکیبات شربتی برای روزهای گرم تابستان است.

 

نظرات کاربران
پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران
  تعداد خرید خود را مشخص کنید:
  تعداد:

  پیام شما؟
  در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
  نظرات کاربران

   دگر بار در گردونه زمان و در چرخه منظم هستی که جلوه ای از جلوات حی ذات و آیه ای از آیات خداوند است، به رمضان رسیده ایم، موسم رحمت و تجلی حقیقت

   A review on application of plant essential oils in food packaging films . Elahe Amani 1 ; Amir Pouya Ghandehari Yazdi2 ; Leila Sedaghat Boroujeni3 . ۱Department of Food Science and Technology, College of Agriculture, Shiraz University, Shiraz, Iran ۲Department of Food Science and Technology, College of Agriculture, Tarbiat Modares University, Tehran, Iran ۳Department of Food Science and Technology, Science and Research Branch of Tehran, Islamic Azad University, Tehran, Iran . مقدمه و هدف: بسته بندی فعال یکی از نوآوری­های صنعت بسته بندی مواد غذایی بوده که پاسخی برای نیاز­های متغیر مصرف کنندگان و بازار می­باشد. در این تکنیک از موادی مانند جاذب اکسیژن، رطوبت، دی کسید کربن، اتیلن و ترکیبات طعم دهنده و ترکیبات آزاد کننده دی اکسید کربن، آنتی میکروبی، آنتی اکسیدانی و ترکیبات معطر استفاده می شود. در دهه اخیر توجه زیادی به کاربرد ترکیبات ضد میکروبی برای بسته بندی مواد غذایی و سطوح در تماس با مواد غذایی شده است، اسانس­های گیاهی یکی از ترکیبات موثر دراین زمینه می­باشند. در این مقاله به بررسی انواع اسانس­های گیاهی، اجزاء اصلی، خصوصیات ضد میکروبی، اثر جهش زایی و ضد جهش این ترکیبات، کاربردشان در بسته بندی مواد غذایی و تاثیر آن­ها بر خصوصیات فیزیکوشیمیایی ماده بسته بندی و ماده غذایی بسته بندی پرداخته شده است. نتایج و بحث: اسانس­ها و ترکیبات آن ها مانند لینالول، تیمول، سینامالدئید، وانیلین، کارواکرول و بسیاری از ترکیبات دیگر برای استفاده در صنعت غذا و افزایش عمر نگهداری مواد فساد پذیر به دلیل خواصی مانند فعالیت ضد میکروبی، ضد قارچی و آنتی اکسیدانی قابل قبول می­باشند. در حال حاضر تحقیقات زیادی نشان داده اند که اکثر این ترکیبات برای سلامت انسان مضر نمی باشند، مقبولیت قابل توجهی در صنعت و بین مصرف کنندگان پیدا کرده ­اند. توصیه کاربردی/ صنعتی: بسته بندی ضدمیکروبی یک نوع بسته بندی فعال است که بر زمان نگهداری، سلامت و ایمنی غذا موثر می­باشد. مواد مختلفی از جمله اسانس­های گیاهی در این نوع بسته بندی قابل استفاده هستند که باعث افزایش عمر نگهداری و کیفیت محصول می­شوند، با این­حال ایمنی این ترکیبات قبل از استفاده در صنعت باید مشخص شده باشد.

   برای بدست آوردن باریجه، خاک قسمت قاعده ساقه گیاه را از آن دور کرده ناحیه مذکور را به خوبی تمیز می کنند و سپس در 3 سانتیمتری ناحیه یقه، بتفاوت ایجاد شکاف می نمایند و یا آنکه ساقه گیاه را از آن ناحیه قطع می کنند.

   برای بدست آوردن باریجه، خاک قسمت قاعده ساقه گیاه را از آن دور کرده ناحیه مذکور را به خوبی تمیز می کنند و سپس در 3 سانتیمتری ناحیه یقه، بتفاوت ایجاد شکاف می نمایند و یا آنکه ساقه گیاه را از آن ناحیه قطع می کنند.

   فلسفه ارگانیک یک فلسفه درست و پاک است. یک محصول ارگانیک اگر در حد یک ادعا نباشد و یک دروغ تبلیغاتی را یدک نکشد و موضوع سوء استفاده نباشد، درحقیقت محصولی است که یک انسان خردمند می خواهد مصرف کند چرا که نه تنها عاری از سموم است، بلکه با در نظر گرفتن اصول انسانی، تهیه و عرضه شده و برای انسان و محیط زیست مفید نیز می باشد.

   آنغوزه گیاهی ست علفی بزرگ، دارای ریشه راست، گوشتدار و نسبتاً ضخیم و ساقه ای قوی، خشن، فیبری و با ظاهر مشخص که در پنج سال اول منحصراً دارای تعدادی برگ واقع بر روی سطح زمین میگردد.