واحد های شرکت طبیب دارو

1450 بازدید
واحد های شرکت طبیب دارو
 • توضیحات

  بخش کنترل کیفیت

  مفهوم کنترل کیفیت دربردارنده‌ی روند، یا مجموعه‌ای از روندها ست که هدف آن تطابق محصول ساخته شده یا خدمات ارائه شده با مجموعه‌ی مشخصی از معیارهای کیفیتی می‌باشد. این روند دربرگیرنده‌ی آزمایش محصولات یک شرکت جهت شناسایی و رفع نواقص  و همچنین گزارش آن‌ها به واحد بازرگانی می‌باشد. طبق این گزارش، مدیریت بازرگانی جهت ارائه‌ی محصول و یا اصلاح آن و نیز در خصوص خرید نمونه‌های محصولات  و یا برگشت آن‌ها تصمیم‌گیری می‌نماید.

  در شرکت طبیب ‌دارو، کنترل کیفیت در مراحل متفاوت روند تولید و ارائه‌ی محصولات توسط متخصصین ماهر اجرا می‌شود. مسئولیت واحد مذکور در این شرکت نظارت دقیق بر خرید محصولات اولیه، تولید محصولات، دستیابی به محصولات نهایی و شرایط نگهداری آن ها در انبار می باشد. 

  تئوری‌های آماری نقش مهمی در کنترل کیفیت ایفا می‌نمایند. در این واحد، تحلیل داده‌ها و نتایج جهت دستیابی به تمام ویژگی های مطلوب محصولات انجام می‌پذیرد. از دستگاه‌های مورد استفاده در آزمایشگاه شرکت؛ کروماتوگرافی گازی، کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا، فراکتومتر، پلاریمتر و غیره می‌باشد. دلیل استفاده از پرسنل متخصص و دستگاه‌های مدرن در آزمایشگاه شرکت طبیب ‌دارو این است که اسانس‌ها، روغن‌ها و یا هر آنچه را که به عنوان مواد اولیه به شرکت‌های دارویی، آرایشی، بهداشتی؛ غذایی و غیره عرضه می ‌داریم کاملا خالص بوده و دارای حداکثر مواد موثره‌ی ممکن باشند، چرا که "کیفیت" و "صداقت" دو اصل مهم و زیربنایی در کار ما است. در این قسمت به توضیح مختصری در خصوص دو مورد از آن‌ها می‌پردازیم:

  کروماتوگرافی گازی (جی‌سی) و کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (اچ‌پی‌ال‌سی) دو ابزار تحلیلی بسیار مهم هستند که در آزمایشگا‍‌های مجهز دنیا به کار می‌روند زمینه‌ی فعالیت این آزمایشگاه‌ها، شیمی تحلیلی است. کاربرد این دو دستگاه، جداسازی و آنالیز ترکیب‌ها است، به عبارت دیگر، آن‌ها برای جداسازی، تشخیص و سنجش کمی اجزای یک مخلوط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  دستگاه جی‌سی و اچ‌پی‌ال‌سی زمینه‌ی استفاده‌ از تکنیک‌های آزمایشگاهی قدرتمندی را برای آنالیز ترکیبات فراهم می‌نمایند. بنابراین، با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانیم اجزای تشکیل‌‍دهنده‍‌ی اسانس‌ها، روغن‌های گیاهی و غیره را جداسازی نموده و  همچنین درصد مواد موثره‌ی آن‌ها را بادقت و اطمینان مشخص نمائیم.

  برای رعایت دقت لازم، به هر دوی آن‌ها احتیاج داریم، چراکه دستگاه جی‌سی، برای آنالیزترکیباتی مناسب است که قابل تبخیرند و دارای ثبات حرارتی و وزن ملوکولی پایین می‌باشند. برخلاف جی‌سی، دستگاه اچ‌پی‌ال‌سی جهت آنالیز ترکیباتی به‌کارمی‌رود که به آسانی تبخیر نمی‌شوند، از لحاظ حرارتی بی‌ثبات بوده و دارای وزن ملوکولی بالایی هستند.

   

  مرکز تحقیق و توسعه

  به طور کلی، فعالیت های بخش تحقیق و توسعه توسط واحدها یا مراکز متخصص یک شرکت انجام می‌پذیرند.طراحی و توسعه‌ی محصول جدید معمولاً یک عامل بسیار مهم در بقای یک شرکت به شمار می آید. در صنایعی که دارای تحولات سریع هستند، شرکت‌ها می بایست طراحی و تنوع محصولاتشان را به صورت پیوسته مورد بازبینی قرار دهند. با توجه به تغییرات پیوسته در فناوری، حضور رقبا و اولویت های در حال تغییر مشتریان، انجام این بازبینی امری ضروری است.

  گرچه انجام فعاليتهاي تحقيق و توسعه هزينه‍‍‌‌‌‍‌برداراست، ولی شرکت طبیب دارو پرداختن به این فعالیت‍ها را نوعی سرمایه‌گذاری می‌داند، چراکه عملکرد شرکت‌هایی که بر پایه‌‍‌‌ی تحقیق و توسعه استوار است به مراتب بهتر از شرکت‍‌هایی است که نادیده از این امر مهم برنامه‌های خود را پیش می‌برند.

  بخش تحقیقات شرکت طبیب‌دارو در راستای انجام فعالیت‌های خویش، با مراکز تحقیقات دیگر و همچنین متخصصین و مشاوران مربوط به این صنعت در ارتباط بوده و درخصوص موارد مورد نیاز، همیشه با افراد مجرب درحال همکاری بوده و سعی دارد به‌روزترین و باکیفیت‌ترین محصولات را تولید نماید.

   

  واحد کشاورزی

  شرکت طبیب‌ دارو دارای اراضی کشاورزی  به وسعت حدود50 هکتار در شهرستان دزفول، 80 هکتار در تاجیکستان می‌باشد که به کشت، تولید و فرآوری گیاهان دارویی در آن‌ها مشغول است. همچنین سالهاست که کشاورزان و فارغ‌التحصیلان کشاورزی را جهت کشت گیاهان دارویی تشویق نموده و حمایت معنوی و تجربی لازم را نیز به ایشان ارائه داده است.

   

  واحد مالی

  واحد مالی که خود شامل واحد حسابداری نیز می‌شود، دارای نقش بسیار مهمی در پایداری هر سازمان و شرکت است؛ رعایت اصل "دقت" تاثیر بسزایی در حصول رضایتمندی از عملکرد این واحد دارد. این واحد در شرکت طبیب دارو با تلاش پرسنل تحصیلکرده، متخصص و دقیق در زمینه‌ی مالی به خوبی وظایف خود را انجام می‌دهد .از اهم فعالیت‌های واحد مذکور می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اعمال نظارت مالی بر هزینه های مختلفی که برای واحدها انجام میشود، از نظر انطباق بودجه با آیین نامه ها، مقررات عمومی و دستور العمل ها
  • ثبت هزینه ها و عملیات مالی بصورت روزانه در دفاتر حسابداری و بررسی و تنظیم و نگهداری حسابها و تفکیک انواع هزینه ها بر اساس مراکز هزینه
  •  پرداخت حقوق و مزایا ، اضافه کاری و فوق العاده ماموریت و سایر هزینه های کارکنان
  •  تهیه و تنظیم گزارشهای مدیریتی ماهیانه مربوط به فروش، موجودی  و سود و زیان محصولات تولیدی شرکت
  • ارتباط و پاسخگویی به سایر اشخاص شامل : حسابرسان، سهامداران، تامین‌کنندگان، محصول، بانکها، دارایی، بیمه و ...
  • تهیه بودجه جامع در ابتدای هرسال و بودجه نقدی ابتدای هر ماه
  •  تهیه صورتهای مالی و بهای تمام شده محصولات در پایان سال مالی

   

  واحد منابع انسانی

  وظایف و مسوولیتهای واحد منابع انسانی به دو قسمت وظایف اختصاصی و عمومی تقسیم بندی میشود : وظایف اختصاصی شامل  نیرویابی و جذب و گزینش، اقدامات مربوط به نقل وانتقال پرسنل  وفراهم کردن رفاه کارکنان،  اقدامات مربوط به نظم و انضباط و رسیدگی به شکایات، ایجاد ورعایت نظم و قانون در محیط کارو  طراحی سیستم های مناسب انسانی، حقوق و دستمزد و غیره می‌باشد. ازاقدامات عمومی  واحد می‌توان به برنامه ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت بر کلیه امور اداری و پرسنلی شرکت  نمود.

   

  واحد برنامه ریزی

  واحد برنامه ریزی شرکت طبیب دارو دارای پرسنلی مجرب بوده که پس از دریافت سفارشات سالیانه ، ماهیانه و مقطعی از واحد فروش ، بر اساس اولویت تعیین شده ، مواد اولیه و ظرفیت تولید ، برنامه تولید را تنظیم نموده و محصول مورد نظر را در اسرع وقت تهیه و پس از تایید واحد کنترل کیفی در اختیار واحد فروش قرار می دهد .

  با توجه به نوع محصول تولیدی و توان تولید، برنامه ریزی بصورت سفارشی انجام شده و تلاش میگردد که در اسرع وقت نیاز مشتری آماده گردد .

   

  واحد انبار

  شرکت طبیب دارو با توجه به نوع تولیدات، دارای انبارهای متنوعی چون : انبار مواد اولیه، انبار گیاه ، انبار مواد ثانویه، انبار ملزومات ، انبار محصول و انبار ضایعات بوده و با توجه به حساسیت در نگهداری از محصول تولیدی و مواد اولیه ، مستلزم مدیریتی آگاه و پرسنلی دلسوز و فرمانبردار می باشد .

  کلیه اقلام ورودی و خروجی در سیستم کاردکس انبار ثبت و به روشهای نوین انبارداری حفظ و نگهداری می گردد . سیستم انبارداری به روش FIFO و انبارش آن مطابق با دستورالعمل ایزو و دارای جداول و روشهای حمل و چیدمان می باشد .

   

  واحد تدارکات

  واحدتدارکات شرکت طبیب دارو از نیروهای متخصص در مطالعه بازار و شناسایی منابع طبیعی کشور برخوردار است که در زمینه خرید مواد اعم از گیاهان خشک و تر، بذر گیاهان ،ریشه گیاهان ، اسانس های ارگانیک و دانه های روغنی فعالیت دارد0

  این واحد جهت خرید مواد اولیه ابتدا تقاضای نمونه از بار می‌کند ، درصورت تایید این نمونه توسط واحد کنترل کیفیت، بار به شرکت ارسال می گردد . چنانچه این بار با نمونه ارسالی از لحاظ کیفی یکسان باشد برای خریداری بار مورد نظر اقدامات لازم انجام می‌گردد .  قابل توجه است که این واحد همیشه سعی دارد مواد اولیه‌ی مورد نیاز شرکت را مستقیما از خود تولید کنندگان ( بدون واسطه) خریداری نماید.

   

  واحد بازرگانی خارجی

  این واحد بازرگانی دارای پرسنل مسلط به زبان انگلیسی است که برخی از فعالیت‌های آن‌ها به‌شرح ذیل می‌باشد:

  • تدوین و به‌روزرسانی کاتالوگ منطبق با استانداردهای صادراتی
  • شناسایی نوع مصرف‌کننده (مقصد صادراتی) بر حسب نوع محصولات و مطالعه‌ی بازار
  • مطالعه‌ی لازم در خصوص فرهنگ تجارت و بازرگانی مورد قبول مقصد صادراتی
  • مکاتبات اصولی با مقاصد صادراتی
  • پیگیری‌های لازم پس از انجام مکاتبات از طریق تماس تلفنی، شبکه‌های اجتماعی و یا ملاقات حضوری
  • شرکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی
  • مدیریت حمل و نقل در بازرگانی بین المللی 
  • مدیریت درسیستم های پرداخت ارزی و گشایش اعتبارات اسناد
  • مدیریت در امور گمرکی کالا و خدمات وارداتی و صادراتی

   

  واحد سایت

  وب‌سایت‌ها موقعیت بازاریابی خارق‌العاده‌ و بی‌سابقه‌ای را فراهم می‌کنند و بهترین ابزار برای معرفی شرکت‌ها و محصولات آن به‌شمار می‌آیند.

  از آنجاییکه شرکت طبیب دارو، در زمینه‌ی صادرات فعالیت بالایی دارد. سایت این شرکت به سه زبان تعریف شده است. فارسی برای بازدیدکنندگان داخلی، انگلیسی به عنوان زبان بین‌المللی و برای بازدیدکنندگان سراسر دنیا و همچنین زبان عربی. مسئول واحد سایت شرکت طبیب دارو با برخورداری از تخصص مدیریت پنل سایت و تسلط به زبان انگلیسی، انجام فعالیت‌هایی همچون به‌روز رسانی اطلاعات سایت، تنظیمات آن و همچنین ترجمه‌ی آن ها را به عهده دارد.

   

  واحد فروش

  با توجه به رسالت شرکت طبیب دارو در زمینه تولید فرآورده های گیاهی کاملاً طبیعی و پتانسیل و ظرفیت بسیار مناسب ، ضرورت یک واحد فروش قوی با ویژگیهای مناسب ملموس بوده ولذا مدیریت ارشد سازمان با همین رویکرد ، واحد فروش را سازماندهی کرده و تلاش بر این بوده است که شرکت طبیب دارو از افراد با تجربه و دانش آموخته در این زمینه بهره مند گردد .

  این واحد در زمینه های تحقیقات بازار ، بازاریابی و فروش فعالیت داشته و ضمن تعامل سازنده با مشتریان و شرکتهای علاقمند و همچنین شرکت فعال در نمایشگاهها و همایشها ، سعی بر ارائه خدمات ، محصولات و دانش فنی خود دارد .

   

  واحد تولید

  واحد تولید شرکت طبیب دارو شامل واحد‌های تولید اسانس،گلاب و عرقیات، روغن به روش کلد پرس و بسته بندی گلاب و عرقیات می‌باشد. مجموعه‌ی تولید شرکت با دارا بودن پرسنل متخصص و باتجربه و همچنین با بهره گیری از امکانات ‌به روز سعی در تولید محصولات با کیفیت را دارد و با پیروی از اصول و استانداردهای دارویی و غذایی در راستای ارتقاء سطح کیفی و کمی محصول خویش تلاش می نماید تا بتواند علاوه بر تامین مواد اولیه‌ی شرکت‌های غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی بخشی از نیاز قشر وسیع مردم عزیز ایران را نیز نیز برآورده سازد.

   

  واحد نت

  مهترین وظیفه واحد نت در هر مجموعه خودکنترلی جهت سرویس به موقع تجهیزات می باشد تا ازخرابی ناگهانی آنها که می تواند باعث اختلال در روند فعالیت‌های تولیدی گردد، پیشگیری نماید. مجموعه‌ی نت شرکت با استفاده از نیروهای کارآزموده و برنامه ریزی دقیق و با همکاری واحد های اجرایی شرکت علاوه بر انجام این عمل مهم، آموزش‌های لازم را نیز به پرسنل تولیدی جهت کارکرد صحیح تجهیزات ارائه داده و پرسنل فنی نیز پس از دریافت درخواست های کاری از واحدها با سرعت عمل نسبت به اصلاح عیوب ایجاد شده اقدام نموده و همچنین تمهیدات لازم را نیز نسبت به جلوگیری از وقوع حوادث اعمال می نمایند. مجموعه نت شرکت طبیب دارو شامل بخش‌های ذیل می باشد:

  • بخش تعميرات مكانيكی ماشين آلات تولیدی و خودرو های شرکت ( لیفتراک،تراکتور و بیل بکهو)
  • بخش تاسیسات شامل تامین انرژی در بخش های تولید و اداری
  • بخش تعميرات برق ، شبکه  و مخابرات
  • اجرای پروژه های ایجادی اعم از ساختمانی و تجهیزاتی

   

  فناوری اطلاعات IT

  واحد آی‌تی با بهره گیری از پرسنل مجرب تمامی فعالیت های شبکه، سخت افزار و نرم افزار مجموعه را مدیریت می نماید که از مهمترین فعالیتهای انجام شده و در حال انجام توسط این واحد می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  •  برقراری امنیت و مدیریت سرورهای شرکت با استفاده از آنتی ویروس و ابزارهای امنیتی مرکزی
  •  پشتیبانی سخت افزاری و نرم افزاری از رایانه‌ها و سایر تجهیزات نظیر پرینتر، اسکنر، سرورها و تجهیزات شبکه
  • بالابردن سطح آموزش پرسنل در زمینه IT و نرم افزارهای مورد استفاده
  • بهینه سازی سرعت واستفاده از اینترنت از طریق ایجاد پهنای باند مناسب، جهت اتصال به اینترنت و ایجاد Wifi مرکزی شرکت
  • راه اندازی و استفاده از سیستمهای اتوماسیون اداری، دبیرخانه، راه اندازی عملیاتی سیستم‌های حقوق ودستمزد، منابع انسانی، تردد، حسابداری، انبار، تولید و غیره

   

  واحد بهداشت و ایمنی

  هدف اصلی HSE، این است که موضوعات بهداشت، ايمني و محيط زيست را در سطح شرکت تحت كنترل خود در آورد. شرکت طبیب دارو موفق شده است با همكاري همه جانبه‌‌ی كليه‌ی ‌پرسنل رويكرد HSE همان نگرش تقدم  " انسان محوري بر توليد محوري "را اجرا نماید.

   

 • تماس با کارشناسان ما

  تلفن ثابت : 03155541000 | 03155571000

  تلفن همراه : ۰۹۱۳۰۲۰۶۷۵۲

  ایمیل : info@Tabibdaru.com

برچسب ها:
مدیرسایت 1395/09/19
دیدگاه شما
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید